PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=647140}

Falcón

6,7 157
ocen
6,7 10 1 157
Falcón
powrót do forum serialu Falcón

dobrze się zapowiada 

ocenił(a) serial na 7

Mroczny klimat, odtrutka na amerykańskie produkcje....

marvin_5

klimatyczny :) Trochę schematyczny pomysł (policjant z problemami ze sobą i trudną przeszłością rodziny walczy z seryjnymi mordercami). Większość kryminałów na tym się opiera, szczególnie książkowych... Jednak ten miniserial nie popadł w banał, ukazuje trochę historii ;), nie daje za wiele nadziei. Plus dobra gra aktorów (Csokas, panie Fox, Creed-Miles, McCann) piękne obrazy Sewilli...

ocenił(a) serial na 8
marvin_5

Gdzie można obejrzeć ?

sweetgirl_fw

Oglądałam na kinomaniaku. Za 3 dni ma już działać na nowo ;)

ocenił(a) serial na 8
pixi222

dzięki

marvin_5

Sewilla po angielsku chyba... Mnie to np bardzo razi, mogli już to nakręcić w Londynie albo gdzieś. Ci Hiszpanie mówiący po angielsku burzą jakikolwiek realizm

tarakatatula

Tak, mówią po angielsku, ale spójrz na to tak - film o starożytnym Egipcie/Rzymie/wikingach/Chinach/Rosji i j. angielski. Wyobrażasz sobie nakręcenie w staroegipskim/łacinie/chińsku przez Amerykanów, czy Brytyjczyków ? ja nie. Widzowie też by w większości nie byli zachwyceni... To nie realne, by nagrywać każdy film w oryginalnym języku. Poza tym po to mamy wyobraźnię by się wczuć.
PS
Serial na podstawie serii książkowej o Javierze Falconie, więc akcja musi toczyć się w Sewilli, a książki napisał Brytyjczyk mieszkający w Portugalii ;)

pixi222

W ogóle nie wyobrażam sobie nakręcenia filmu w starożytności - parę tysięcy lat temu... Ale to chodzi o aktualną Hiszpanię, która dużo traci w brytyjskim wydaniu, przynajmniej jeśli zna się hiszpańskie realia. I skoro ten autor Brytyjczyk mieszkał w Portugalii to zakładam, iż miał kontakt z kulturą i językiem. Mnie to razi, tobie może się podobać- kwestia gustu.

tarakatatula

Czytam teraz pierwszy tom i gość w przedmowie napisał, że Sewillę i hiszpańskie realia zna dzięki przyjaciołom, policjantom, lekarzowi... Zainteresowanie miastem spowodowali jego koledzy tam mieszkający.

Takie produkcje powstają vide świetny serial "Rzym" (w j. angielskim) - wg wielu jeden z najlepszych obrazów o starożytnym Rzymie.
Jasne, rozumiem. Gdybym znała hiszpański i bardziej interesowała się Hiszpanią pewnie byłabym zawiedziona.
Chociaż generalnie serial wyszedł jak dla mnie fajny, ale ja bardzo lubię Csokasa, więc mam skrzywiony ogląd ;)

pixi222

przepraszam, że wtrącam się w dyskusję, ale czy ktoś z Was orientuje się czy będą dalsze części? czy poprzestaną na tych 4 odcinkach?

jack_penate

Na stronach skyatlantic nie znalazłam nic o dalszych odcinkach :(
Są jeszcze 2 książki o Falconie, więc może się zdecydują na dalsze odc. Ucieszyłabym się.

pixi222

Dzięki wielkie :)
Też mam taką nadzieję.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones