PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=388005}
6,4 7 098
ocen
6,4 10 1 7098
Franklyn
powrót do forum filmu Franklyn

cudowny!

ocenił(a) film na 9

mrok, mrok, mrok... zagubienie, smutek, poszukiwania sensu; to film, którego się nie ogląda; to film, którym się żyje;

esther1106

Dokładnie, film, ktorym zylem od pierwszej minuty az do ostatniej! Film piekny, nie dla kazdego, ale jest sporo ludzi, ktorzy moga sie identyfikowac z bohaterami czy w pewnym sensie wyszukac odpowiednie metafory dla siebie i swojego zycia... Oby wiecej takich filmow!!

esther1106

Zgadzam się z przedmówcami! Film nie dla każdego . Ogladałam go żyjąc w nim...Mroczny klimat który krytukują w innych postach, dodaje smaku... Polecam.

wakika

Mi też pozostaje się tylko zgodzić. Uwielbiam ten film. Trudny w odbiorze, chwilami zdrowo pogmatwany, ale przez to piękny. Szkoda,że trudno go teraz wypożyczyć, a obejrzałabym jeszcze raz.

secretlove

zakręć się po portalach - obiecuje jest za free. A co do metafor - chyba jestem za stary, żeby mnie czegoś ten film nowego nauczył. Co do pogmatwania - dla mnie wątki jasne jak slońce. Dlatego się wydaje, że sa pogmatwane, bo po prostu są miejscami paradoksalne i poszatkowane przez co fabuła zachowujac ciąglość traci... zdrową logike? Taki nowy trend, czy co?

ocenił(a) film na 3
Wa770

Film nie dla każdego, tylko dla narkomanów na haju.

theart

u made my day!

ocenił(a) film na 9
esther1106

Osobiście najbardziej podobała mi się jego maska, a Tymczasowe Miasto (nie wiem, czy pisać to wielką literą) podobało mi się bardziej, niż Londyn

ocenił(a) film na 7
SuchaWoda

film w miarę fajny, ale wyraźnie brakowało mu tego czegoś.

ocenił(a) film na 9
SuchaWoda

Fakt.

esther1106

Niedocenione arcydzieło. Podobny do "Mroczne Miasto", "12 małp", „Brazil”. Można interpretować na różne sposoby (poza oczywistym nawiązaniem do schizofrenii).

Moje pytania:
1) Dlaczego główny bohater nosił maskę?
2) O co chodzi z tytułem filmu?
3) Kim był "sprzątacz" (starszy mężczyzna)? Bogiem? Nadzorcą / łącznikiem dla obu światów?
4) O co chodzi ze sceną, gdy "sprzątacz" i Sally siedzą przy stole? Czy "sprzątacz" widział Sally? Jeśli tak, to oznacza, że ma kontakt z dwiema rzeczywistościami (światami)?

Moje wnioski:
Emilia byla molestowana przez ojca o czym jej matka wiedziała.
Bohaterowie byli połączenie ze sobą w dwóch światach, np. gdy Emilia została, zaatakowana, to Sally zaczęła zanikać.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones